Bieg Unijny 2019

Logo Tarnowo Podgórne

To już szósta edycja Biegu Unijnego. Zapraszamy 1 maja 2019 r. do Przeźmierowa. Nie może zabraknąć Was na trasie.

Aktualności

Rekordowa frekwencja

Szósty Bieg Unijny, który odbył się z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej zgromadził rekordową liczbę uczestników.

1 maja spod hali OSiR w Przeźmierowie na dziesięciokilometrową trasę wybiegło 276 osób. W tegorocznej edycji w kat. kobiet z czasem 37 min. 29 sek. zwyciężyła Valentyna Kiliarska z LKB Rudnik. Drugą kobietą, która przekroczyła linię mety była Monika Stefanowicz (37:35) z WKS Grunwald Poznań, a trzecią Aleksandra Peisert (39:53) z Run Baby. Wśród mężczyzn zwyciężył Krzysztof Stefanowicz (Stefanowicz Running Academy), który ukończył bieg z czasem 32 min. 21 sek. Drugi na mecie zameldował się Pavlo Veretskyi (32:56) z LKB Rudnik, a trzeci Przemysław Lasoń (33:43). W rywalizacji sołectw zwyciężyło Tarnowo Podgórne. Drugie miejsce zajął Sierosław, a trzecie Przeźmierowo. Miejsca 4-12 zajęły sołectwa: Rumianek, Jankowice, Lusówko, Baranowo, Kokoszczyn, Lusowo, Sady, Batorowo i Ceradz Kościelny.

Jak co roku przed Biegiem Unijnym odbyła się rozgrzewka, którą przeprowadził instruktor z Klubu Fitness Piwnica pod Termami, a  po biegu odbyło się losowanie nagród, których fundatorami byli: Teatr Nowy w Poznaniu, Tarnowskie Termy, Bistro Dromader i Myjnia Samochodowa Nowaczewski. Nagrody dla zwycięzców kategorii open i wiekowych ufundowała Gmina Tarnowo Podgórne, fabryka czekolady Milano z Przeźmierowa, a bukiety pracownia Kwiatowe Inspiracje z Przeźmierowa.

Organizator dziękuję salonowi Nissana Polody za udostępnienie samochodów oraz Komisariatowi Policji w Baranowie, jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z Ceradza Kościelnego, Lusowa i Tarnowa Podgórnego oraz Straży Gminnej Gminy Tarnowo Podgórne. Bieg Unijny był projektem współfinansowanym przez Gminę Tarnowo Podgórne.